Erasmus
Erasmus+ diákmobilitás Svédországban
2017.05.29.-06.02.
Diákjaink Erasmus+ pályázat keretében vendégeskedtek Svédországban, ahol keresztelővel kapcsolatos szokásokkal, hagyományokkal ismerkedhettek meg portugál, román és svéd diákokkal közösen. Ezen kívül a csetés diákoknak lehetőségük volt részt venni különböző kulturális eseményeken, betekintést nyertek a külföldi diákok mindennapjaiba, kirándulás keretében megismerhették a jellegzetes svéd tájat, valamint fejleszthették angol nyelvtudásukat is.
A tanulóknak a külföldi diákokkal közösen lehetőségük volt svéd kulináris élmények megtapasztalására. A nemzetek ételeinek vacsoráján lángost sütöttek a szakgimnázium tanárainak segítségével a csepeli diákok.
Az Európai Unió támogatásával létrejött program célja, hogy a résztvevő országok bemutassák saját tradíciójukat, szokásaikat.
Promoting National Identity in European Context through Customs and Traditions
Projekt kezdete: 2016.09.19.
Projekt vége: 2018.09.18.
Időtartama: 24 hónap
Koordinátor intézmény: Liceul Tehnologic Economic de Turism (Romania) – http://gsetis.ro
Partner intézmények:
- Björknäsgymnasiet (Sweden) – http://www.boden.se
- Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum Csete Balázs Szakközépiskolája (Hungary) –http://www.csete.sulinet.hu
- Agrupamento de Escolas de Rio Tinto Nº 3 (Portugal) – http://www.aert3.pt
Célok:
- Multikulturális fejlődés, mely segíti a diákok és a tanárok integrációját az európai oktatási rendszerbe.
- Diákok és a tanárok idegen nyelvi kompetenciájának erősítése.
- Infokommunikációs készségek fejlesztése.
- Kreativitás, gondolkodás és csoportmunka ösztönzése.
A célcsoport megközelítőleg 100 diákot és tanárt érint. A diákok olyan 15-20 év közötti tanulók, akik a partner iskoláknál tanulnak. A partner iskolák Romániában, Svédországban és Portugáliában találhatók. A projektben résztvevő diákok célja idegen nyelvi tudásuk fejlesztése, az európai kultúra megismerése, valamint a digitális kompetenciák használata.
A projektben részt vevő tanárok széles látókörűek, előnyben részesítik a modern tanítási módszereket, ezzel erősítve az európai szintű partnerséget.A projektben a nemzeti sajátosságokat, mindennapi életünket végigkísérő hagyományokat és szokásokat mutatják be egymásnak a partnerországok.